Yazılar

Erkeklere Masaj

Mükemmel bir erkeklere masaj terapisi için gerekli olan ipuçları ve metodlar aşağıda verilmiştir. Masaj terapi konusunda bilgilenmek için, başlayabileceğiniz birçok terapi sunan yer olduğu gibi, eğitim veren okullar da bulabilirsiniz.

Bu yazının sonunda öğrendiğiniz erkeklere uygulanan masaj teknikleri ile terapi yöntemlerini geliştirecek, bu konuda yetilerinizi artıracak ve tavsiyeler bulacaksınız.

Erkeklere Profesyonel Masaj Terapisini Harika Hissetmeniz İçin Öneriler

Restoratif masaj terapisini deneyebilirsiniz. Bu çeşit uygulanan masaj rahatlama sağlarken, stresi düşürdüğü ve gerginliği azalttığı ispatlanmıştır. Stresten uzaklaşmaya yardım ederken, yüzde, boyunda, baş bölgesinde, burun çevresinde stresin yarattığı baskıyı kaldırır.

Nefes alma problemi yaşayanlara, astım hastalarına, özellikle çocuklardaki astım hastalığına yardımcı olur. İstanbul erkeklere masaj terapisi, beden ve zihin bağını güçlendirir.

Günlük yaşamınızda düzenli olarak bisiklet kullanıyor ve zorlanıyorsanız, sırtınız için masaj yastığı edinmeyi düşünebilirsiniz. Bu yastıklar, kasların derinliklerini etkileyen bir masaj sağlar ve geziniz çok daha keyifli olabilir.

Masajın öncesinde ve sonrasında yapılabilecek en iyi faktör su alımıdır. Su içmek, kesinlikle ağrılarınızı tetikleyen, harakete geçmenize engel olan halleri vücudunuzdan atmanıza yardım edecektir.

İnternette izleyebileceğiniz erkeklere uygulanan masaj nasıl yapılır video başlangıcında su içmek ve nefes egzersizleri özel olarak vurgulanmaktadır.

Terapi öncesi ayaklarınızın temiz ve düzenli gözükmesini istersiniz. Ayaklarınızı yıkamak ve seans terapisine öyle başlamak iyi olacaktır. Terapist ovarken bakterilerin tüm vücudunuza yayılmasını siz de istemezsiniz.

Bazı terapi noktalarında ayak yıkayabileceğiniz bir bölüm bulamayabilirsiniz. Böyle yerlerde, tuvaletin lavabosunu kullanabilirsiniz.

İstanbul İli Erkeklere MasözAdelelerinizdeki gerginlikden şikayet ediyorsanız, kapsamlı bir erkeklere özel masaj salonları özel terapilerine de katılamıyorsanız, sıcak taş terapisi sizin için ideal olacaktır.

Terapi sırasında kullanılan taşlar özel olarak yumuşak nitelikli taşlardan seçilmişlerdir.Pürüzsüz, yumuşak taşların ısıtılması ve ciltte tutulması şeklinde gerçekleşir.

Vücutta gerginlik yaşanan bölgeyi, kas dokuları ve hücrelerini, taşların verdiği ısı gücü ile tedavi yöntemidir. Sıcak taş terapileri, İstanbul’da ki masaj salonlarında sıklıkla uygulanmaktadır.

Terapistiniz ısıtılmış taşları, gergin kasın üzerinde dikkatlice iterek hareket ettirecek, stresinizi azaltmak amacıyla, daireler çizerek, masajı uygulayacaktır.

Erkeklere özel masaj nasıl yapılır ?

Erkeklere masaj sonrasında da bol bol su içmek oldukça önemlidir. Ancak bu şekilde vücut, masaj sırasında ortaya çıkan zararlı maddeleri dışarı atacaktır.

Masaj sonrası kaslarınızda ve dokularınızda birikmiş olan zehirli maddelerin vücut dışına atıldığını unutmayın, su içmeniz vücudunuzun bu maddelerden arınmasına yardımcı olacaktır.

Masaj sonrası zararlı maddelerin atılması süreci erkeklere uygulanan masaj yapma video filmlerinde de, detoksifiye süreci olarak açıklanmaktadır.

Masaj yapıyorsanız, bacakların önemine dikkat çekelim. Tüm adalelere eşit özen göstermelisiniz. Böylece bacaktaki tüm dokulara ulaşır ve tam bir rahatlama yaratırsınız.

Masaja giderken özellikle giymeniz gereken belirli bir kıyafet yoktur. Eğer vucudunuzda dokunmasını istemediğiniz bir bölge varsa, bunu, başlamadan önce, erkeklere özel masaj salonu İstanbul terapistinize rahatlıkla belirtebilirsiniz.

Masajı yaptığınız kişiyi seasınız boyunca gözlemleyin. Eğer en ufak bir rahatsızlık duyduğunu hissediyorsanız, biraz fazla ovmanın yarattığı bir rahatsızlık olması muhtemeldir.

İstanbul İli Erkeklere MasajTerapistiniz düşüncelerinizi okuyamaz. Eğer özellikle üzerinde yoğunlaşılması gereken bir nokta varsa, bunu seans öncesi erkeklere uygun masaj salonu terapistinize söyleyin.

O bölgeye daha çok ilgi gösterecektir. Omuzlarınız, işyerinde sürekli masa başında oturmakdan gerilmiş olabilir. Bacaklarınız, maraton tamamlamışsınız gibi özel ilgiye ihtiyaç duyabilir.

Kronik veya akut bir rahatsızlığınız mutlaka hizmeti aldığınız merkezin uzman terapistine söyleyin.

Bu sayede planlanacak bir terapi hem size beklediğiniz faydayı sağlayacak hem de kas yırtığı vb. bir rahatsızlık bilinmeden yapılacak bir uygulama ile zarar verilmeyecektir.

Erkekler için masajla terapi yapmak özel beceri ister

Migren yada bir türlü aşamadığınız güçlü baş ağrısı yaşıyorsanız, terapistiniz bu konuda da eğitimlidir. Size profesyonel olarak yardım edebilir. Terapistinizin su içmek konumundaki uyarısını dikkate alın.

Masajınız boyunca vücudunuzdan atılan zararlı maddelerin zehirinden bünyenizi arıtacak tek yoldur.

Terapiye katılmadan önce asla sigara içmeyin. Bu, sağlığınızı tehlikeye atmakla kalmayıp, vücudunuzun algısını düşürecek, size, masajın amacının tam tersine yeni problemler getirecek, daha da stres yükleyecektir.

Dolayısıyla, bu şartlarda erkeklere planlı masaj İstanbul terapisinden istenilen sonucu beklemek de mümkün olamaz.

Terapiye başlamadan hemen önce, terapistinizle konusup, beklentilerinizi ifade ederseniz, onun da sizi anlamasını sağlamış olursunuz. Böylece hem terapist hem de siz daha relaks hissedersiniz. Erkeklere profesyonel masaj İstanbul uzman terapistiniz, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda masajı yönlendirecektir.

Evde masaj uygulama yaparken, ovma hareketlerinde istikrar çizilmelidir. Sırt ve bacaklar, ters yönde ovularak tempoyu ağır ağır düşürebilir yada hızlandırabilirsiniz. Asla birden bire sonuçlandırmayın.

Birden bırakmak, kan sirkülasyonunu olumsuz etkiler, konsantreyi de bozar. Bu hareket, masajın olumlu etkilerini yok eder.

Sıcak taş masajı ısıtılmış taşların hafif dokunuşlarıyla gerçekleşir. Yumuşak nitelikli taşlardan seçilmişlerdir. Sırt ve vücudun diğer bazı bölümlerine, kaslardaki gerginliği ortadan kaldırmak, stresi hafifletmek amacıyla, ısıtılarak konulur.

Terapist, taşları bölgeye boylu boyunca yerleştirir, daireler çizerek, kas dokularını gevşetir ve stresi vücuttan atmaya yardımcı olur.

Daha iyi kaliteli yaşam sürdürmek ve keyifli yaşamak için, seans uygulamasından beklentilerinizi sağlıklı bir şekilde belirlemeli, uzman tavsiyelerine kulak vermeli ve gevşeyebilmelisiniz; sizin memnuniyetiniz, bizleri erkeklere de olumlu masaj etkileyecektir.

Şu Yazılar İlginizi Çekebilir - Okumak İster Misiniz?

0